Dirbtinio intelekto naudojimas lyderystės gebėjimų nustatymui nuotoliniu būdu (Podoktorantūros stažuotė)

In progress

Projekto Nr.: 09.3.3-LMT-K-712-23-0149

Projekto pavadinimas: Dirbtinio intelekto naudojimas lyderystės gebėjimų nustatymui nuotoliniu būdu

Projekto tikslas: Pakelti stažuotojos Vitos Akstinaitės mokslinę kompetenciją. Tyrimo tikslas yra sukurti nešališką ir objektyvų įrankį, leidžiantį nustatyti lyderystės, asmenybės ir intelekto gebėjimus per atstumą.

Projekto rezultatai: Pirma, tyrimo rezultatai turės reikšmingą indėlį psichologijos ir vadybos teorijų plėtrai, apjungiant lyderystės, intelekto, asmenybės ir dirbtinio intelekto sritis bei sukuriant metodologiją, kuri ateityje galės būti naudojama kitų mokslininkų. Antra, projektas turės svarbų praktinį indėlį, nes pateiks aktualias rekomendacijas Lietuvos ir kitų šalių organizacijoms dėl šališkumo mažinimo ir įdarbinimo praktikos tobulinimo taikant naujus nuotolinio vertinimo metodus. Trečia, projektas leis padidinti Vitos mokslinę kompetenciją, dalyvaujant LU tyrimų metodologijos kurse ir dirbant su pasaulinio lygio stažuotės vadovu. Galiausiai, projekto metu įgyta patirtis leis Vitai po projekto atlikti kitus pažangius tyrimus Lietuvoje, o įgyta metodologinė kompetencija prie kitų tyrėjų, kolegų ir studentų mokslinio tobulėjimo tęsiant mokslinę karjerą Lietuvoje. Sklaida: 1) 2 straipsniai bus pateikti aukšto lygio moksliniams žurnalams (AJG=4*,4,3). Šiuose žurnaluose publikavimo procesas trunka ilgiau (žr. 6 dalies 1.1.1 punktą), todėl straipsniai iki projekto pabaigos bus pateikti, bet nebūtinai išpublikuoti. 2) Tyrimo rezultatai bus pristatyti 2 tarptautinėse konferencijose (pvz. AoM, EURAM).

Finansuojama: Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto ,,Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išeklių potencialo didinimas“  09.3.3-LMT-K-712 priemonės „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“