Projekto Nr.: LMT P-COV-20-77

Projekto pavadinimas: Įmonių nemokumo tyrimo metodikos kūrimas ir taikymas su COVID-19 susijusiems padariniams Lietuvoje įvertinti (COV-NET)

Projekto mokslinio tyrimo vadovė: prof. dr. V.Darškuvienė

Projekto tyrimo grupė: Dr. Siuzana Ščerbina Dalibagienė, Dr. Dalius Misiūnas, Egidijus Kundelis, Kristina Barauskaitė-Griškevičienė

Lietuvoje apie 2000 įmonių kasmet inicijuoja nemokumo procesus. COVID-19 pandemija yra vienas iš stambaus masto netikėtų krizinių reiškinių, dėl kurio dalis verslo įmonių susidūrė su finansiniais sunkumais ir gali tapti nemokiomis ir dėl COVID-19, ir dėl kitų priežasčių. Šiuos krizės poveikis Lietuvos verslui bei užimtumui gali skirtis tiek ekonomikos sektoriuose, tiek regionuose.

Projekto tikslas – sukurti verslo įmonių nemokumo tyrimo metodiką, skirtą nustatyti su pandemija susijusių reiškinių poveikį įmonių mokumui. Atliekamais tyrimais siekiama įvertinti valstybės pagalbos verslui priemonių veiksmingumą, pandemijos padarinius Lietuvos verslui bei užimtumui pažeidžiamų įmonių grupėse, atskiruose ekonomikos sektoriuose bei regionuose.

Moksliniais tyrimais grįstos išvados ir rekomendacijos turėtų padėti valstybei numatyti verslui reikalingas palaikymo ir paramos priemones ilgalaikėje perspektyvoje šalinant COVID-19 sukeltus padarinius.

Projekto trukmė: 2020 06 02 – 2020 12 31

Projekto biudžetas: 94.344 EUR

Finansuojama:  LMT finansavimas  moksliniams tyrimams sprendimams dėl COVID-19 padarinių.

Projekto rezultatai: Įgyvendinus LMT finansuojamą projektą „Įmonių nemokumo tyrimo metodikos kūrimas ir taikymas su COVID-19 susijusiems padariniams Lietuvoje įvertinti (COV-NET)“  gauti šie rezultatai:

1. Parengta projekto tyrimo STUDIJA
  2. Sukurtas AGREGUOTAS DUOMENŲ RINKINYS
  3. Sukurta DUOMENŲ ARCHITEKTŪRA
  4. Parengtos ir paviešintos REKOMENDACIJOS SUINTERESUOTOMS VALSTYBĖS VALDYMO INSTUCIJOMS BEI VERSLO ASOCIACIJOMS
  5. Organizuotas PROJEKTO REZULTATŲ BEI PARENGTŲ REKOMENDACIJŲ VIEŠINIMO RENGINYS
  6. Parengtas pranešimas spaudai, publikuoti trys straipsniai žiniasklaidoje (Lietuvos rytas, Verslo žinios, Elektrėnų sav. leidinyje)
  7. Tyrimo rezultatai viešinti LRT televizijos laidoje „Laba diena, Lietuva“ (12.22), LRT radijo laidoje „Aukso amžius“ (2020.12.07)
  8. Parengtas publikacijai mokslinis straipsnis tarptautinėje monografijoje “Financial Transformations beyond the Covid-19 Health Crisis”