Sėkmingas senėjimas darbe: Tarptautinis palyginimas (Podoktorantūros stažuotė)

Projekto Nr.: 09.3.3-LMT-K-712

Projekto pavadinimas: Sėkmingas senėjimas darbe: Tarptautinis palyginimas

Projekto tikslas: pakelti B. Goštautaitės kompetenciją vykdant aukšto lygio tyrimus sėkmingo senėjimo srityje.
Todėl šio mokslinio tyrimo tikslas – nustatyti, kodėl su amžiumi nedarbingumas/ įdarbinamumas kinta bei kokie makro veiksniai (socio-ekonominiai, kultūriniai) silpnina arba stiprina ryšį tarp šių veiksnių ir darbuotojo amžiaus.

Projekto rezultatai: Du moksliniai straipsniai (skelbiami moksliniuose žurnaluose). Taip pat, pirmiausia, projektas turės tiesioginį reikšminga poveikį mokslo krypčiai nagrinėjančiai sėkmingą senėjimą darbe. Antra, bus reikšmingai pakelta stažuotojos kompetencija, kas leis ateityje savarankiškai vykdyti aukščiausio lygio mokslinius tyrimus Lietuvoje. Trečia, kaip rodo ankstesnės patirtys, kylanti mokslininkų kompetencija neapsiriboja pavieniais asmenimis, tačiau (per patirties dalijimąsi, konsultacijas, kitų tyrėjų ugdymą) teigiamai veikia mokslo kokybę institucijoje, kas yra labai tikėtina, kadangi Bernadeta daug bendradarbiauja ir su mokslininkais Lietuvoje bei konsultuoja doktorantus. Ketvirta, projektas turės konkrečias rekomendacijas sprendimų priėmėjams tiek nacionaliniu, tiek organizaciniu lygmeniu, kas yra itin svarbu Lietuvoje, kurios visuomenė ir dirbantieji sensta bene sparčiausiai Europoje, kas yra labai svarbu ir atliepia jau seniai moksle diskutuojamą problemą apie mokslo rezultatų relevantiškumą ir pritaikomumą praktikoje.

Finansuojama: Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto ,,Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išeklių potencialo didinimas“  09.3.3-LMT-K-712 priemonės „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“